Jsme 100% česká firma působící více jak 16 let na trhu, veškeré námi dodávané zboží je nové a nepoužité.

TPMS ventily a senzory

Moderní TPMS senzory

Nabízíme celou řadu kvalitních TPMS (Tyre Pressure Monitoring System) elektronických senzorů měřících tlak v pneumatikách. Jedná se o systém, který najdeme především v novějších automobilech. Každé kolo má instalovaný elektronický ventilek, který komunikuje pomocí radiových vln o frekvenci 433 Mhz (v Evropě) s řídící jednotkou vozidla. TPMS ventily měří teplotu, tlak a stav samotné baterie senzoru a o všem informují řidiče. Pokud by v pneumatice například poklesl tlak, řidič je ihned upozorněn.

TPMS senzory fungují na jednoduchém principu. Tlak vzduchu v pneumatikách působí na piezo-krystalovou membránu skrze malý otvor. Naměřený rozdíl tlaku je následně převeden na rozdíl napětí.

Bezpečnost na prvním místě

Bezpečnost by měla být při jízdě automobilem na prvním místě. Systém TPMS je u nás povinný od 1. listopadu 2012. Kromě bezpečnosti má jeho používání pozitivní vliv také na spotřebu paliva a opotřebení pneumatik. Podhuštěné pneumatiky vedou k větší spotřebě paliva a jejich předčasnému opotřebení. Opatření má tedy i pozitivní ekologický dopad. Vozidlo s podhuštěnými pneumatikami je navíc hůře ovladatelné. S vyhodnocením dalších systémů vám pomůže naše kategorie Diagnostika, testery, zkoušečky.

Typy TPMS ventilů

V současné době se můžeme na trhu setkat s několika typy ventilů.

Hliníkový TPMS ventil

  • senzor schovaný uvnitř kola
  • ventil s upínací maticí
  • kuželka uvnitř ventilu

Pryžový TPMS ventil

  • senzor schovaný uvnitř kola
  • pryžový ventil
  • kuželka uvnitř ventilu

VDO Redi ventil

  • na rozdíl od ostatních typů není tento ventil namontovaný na disku, ale je nalepený na vnitřní straně běhounu (vyráběn je firmou VDO)

Spolehnout se můžete také na naše pneuservisní nářadí.

Jsme česká firma a máme více než 16 let zkušeností. Kromě kvalitních a cenově dostupných TPMS senzorů vám nabízíme sady nářadí na jejich montáž a demontáž. Rádi vám poradíme s výběrem.