Jsme 100% česká firma působící více jak 16 let na trhu, veškeré námi dodávané zboží je nové a nepoužité.

Momentový klíč 1/2" 20-220 Nm, s certifikátem - QUATROS QS58210

Kód: QS58210
Sleva 3%
Značka: QUATROS
1 984 Kč 1 639,67 Kč bez DPH
Skladem (58 ks)
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Momentový klíč s rozsahem 20-220 Nm, čtyřhran 1/2“, přepínání vlevo-vpravo, s kalibračním certifikátem v češtině, pro utahování pravotočivých šroubů, přesnost ±4%, v plastové kazetě – QUATROS QS58210.

Speciální nářadí, tzv. „momenťák“. pro utahování spojů, u kterých záleží na přesném momentu dotažení, např. z důvodu rizika stržení závitů, natažení šroubů apod. - Používá se např. pro kolové matice, šrouby v hlavách motorů atd.

Nastavitelný rozsah momentového klíče je 20 až 210 Nm, je proto vhodný jak na menší šrouby na motoru, tak na běžné utahování matic kol, utahování šroubů olejových van a podobně. Vodicí čtyřhran pro hlavice (ořechy) má velikost 1/2“ (12,5 mm).

Stupnice nastavitelného momentu je na klíči vyznačena jak v metrických Newton-metrech (Nm), tak v imperiálních jednotkách ft-lbs (Foot-Pounds). S klíčem tak lze pohodlně pracovat i na amerických a britských automobilech bez potřeby přepočítávání jednotek.

Požadovaný moment se snadno nastavuje otočnou rukojetí se zámkem, který se vytáhne ze spodku rukojeti. Po dotažení šroubu na nastavenou hodnotu klíč slyšitelně cvakne a hlava se tzv. zlomí.

Ráčnový mechanismus má 72 zubů, díky čemuž je práce velmi přesná. Otáčení na čtyřhranu lze přepínat páčkou vlevo/vpravo např. pro vyšroubování (už povoleného) šroubu, nebo k nastavení klíče do pohodlné polohy před finálním utažením. Momentový klíč je na běžné pravotočivé šrouby.

Každý tzv. dynamometrický klíč je otestován a certifikován dle normy ISO 6789, protokol v češtině je součástí balení. Vyrobeno z chrom-molybdenové (Cr-Mo) oceli, ergonomicky tvarovaná rukojeť umožňuje pevné a pohodlné uchopení.

Momentový klíč je dodáván v plastovém pouzdru, které má ze spodní strany výřez pro zavěšení na stěnu nebo na zeď.

Technické údaje:

·       Materiál: Chrom-molybdenová ocel (Cr-Mo)

·       Vodící čtyřhran: 1/2“

·       Rozsah utahovacího momentu: 20-220 Nm

·       Přesnost: +- 4 %

·       Počet zubů ráčnového mechanismu: 72

·       Celková délka klíče: 485 mm

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Úhlové dotahovaní
Hmotnost: 1.75 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: