Jsme 100% česká firma působící více jak 16 let na trhu, veškeré námi dodávané zboží je nové a nepoužité.

Blog KL Tools

Odolnost nitrilových rukavic

Jsou nitrilové rukavice odolné vůči chemikáliím?

Nitrilové rukavice jsou známe od začátku 90let, kdy byly vyvinuty jako náhrada za latexové rukavice, na které je řada lidí alergická. Prakticky okamžitě se nitrilové rukavice z lékařství rozšířili i do autoservisů a lakoven, kvůli svojí ochraně proti chemikáliím zejména trichlorethylenu a perchlorethylenu. Rukavice samozřejmě nejsou 100% ochranou, ale jsou schopné vydržet i krátkodobou práci s rozpouštědly jako je třeba louh.

 

Co znamená „chemická odolnost“?

Chemická odolnost znamená že každý výrobce nitrilových rukavic musí provádět testy, kde materiál rukavic vystaví podobu minimálně 1 minuti chemikáliím, rozpouštědlům apod. Tento proces se opakuje ještě 2x , nitrilové rukavice po opláchnutí vodou jsou vystaveny hrubšímu kartáčovaní a následně znovu ponořeny do chemikálií. Po posledním třetím testu se rukavice vysuší a proběhne kontrola a následné hodnocení, které se pak uvádí na obale výrobku. Výsledek testu se nazývá „chemická odolnost“ a jsou rozděleny od písmene A až po C zde jsou vysvětlivky pro rozřazení podle písmen:

A: Lehké poškození a absorpce chemikálií do materiálu rukavic. Je pravděpodobné, že materiál rukavic bude bobtnat.

B: Znatelná absorpce chemikálií, rukavice bude mít krátkou životnost v chemikálii.

C: Materiál se během krátké doby rozloží nebo rozpustí.

 

Jakým chemikáliím nitrilové rukavice odolávají?

Nitrilové rukavice poskytují pouze omezenou ochranu proti chemikáliím a rozpouštědlům. To znamená, že vás rukavice ochrání pouze před krátkým kontaktem s chemikáliemi. Jakmile se vaše rukavice dostanou do kontaktu s různými chemikáliemi, musíte dodržet tento čtyř krokový proces:

 1. Okamžitě si sundejte nitrilové rukavice
 2. Bezpečně je zlikvidujte, aby nehrozila další kontaminace vaší kůže
 3. Myjte si ruce teplou i chladnější vodou a použijte mýdlo
 4. Nasaďte si nový pár rukavic na suché ruce

Zde jsou některé chemikálie/rozpouštědla, se kterými můžete krátce manipulovat, pokud nosíte nitrilové rukavice:

 • Většina paliv
 • Některé kyseliny
 • Některé žíravé chemikálie
 • Některá organická rozpouštědla
 • Většina ropných produktů
 • Různá chlorovaná rozpouštědla

 

Zde jsou některé kapaliny, se kterými můžete delší dobu manipulovat, pokud nosíte nitrilové rukavice:

 • Většina domácích pracích prostředků
 • Různé tuky
 • Rostlinný olej

 

Při příliš dlouhé manipulaci by tato rozpouštědla mohla rozpustit vaše nitrilové rukavice. Zde jsou některé z těchto chemikálií:

 • Aceton
 • Ketony
 • Silné kyseliny
 • Některé druhy alkoholu

 

Jak rychle nebo pomalu se rukavice rozpustí, závisí na chemické látce a hodnocení rukavice. Každá nitrilová rukavice má jiné hodnocení na základě její tloušťky a typu rozpouštědla, se kterým přichází do styku. Například ketony mají tendenci rozpouštět nitrilové rukavice rychleji než alkohol.

 

Výběr správných nitrilových rukavic

Jak víte, ochrana, kterou tyto rukavice nabízejí, je dočasná. I tak se dají sehnat ty správné nitrilové rukavice. První věc, kterou musíte udělat, je pořídit si rukavice, které mají správnou velikost pro vaše ruce. Pokud je rukavice příliš malá, natáhne se, když si ji nasadíte. To namáhá materiál a snižuje jeho ochranu. Vždy používejte tabulku velikostí výrobce, aby vám co nejlépe seděla.

Tloušťka je další způsob, jak najít správné nitrilové rukavice. Obecně platí, že čím silnější chemikálie, tím silnější rukavice. Většinou rukavice které mají zdrsněný materiál v oblasti kde je úchop nářadí tak vydrží více kvůli větší tloušťce materiálu.

Viskozita motorového oleje

Viskozita motorového oleje: Vše, co potřebujete vědět

Motorový olej hraje důležitou roli ve výkonu vozidel se spalovacím motorem. Je k dispozici v syntetickém, organickém a hybridním složení a je určen k mazání vnitřních stěn spalovacích motorů. Po otočení klíčkem v zapalování, začne olejová pumpa v motoru nabírat olej, aby při startu vašeho vozidla bylo zajištěno snížené tření. Vrstva motorového oleje na stěnách motoru se však bude lišit v závislosti na jeho viskozitě.

 

Co je viskozita?

Viskozita je měření odporu vůči proudění oleje. Vysoká viskozita ukazuje na vysokou úroveň odolnosti. Při vysoké viskozitě jsou tekutiny husté. Nízká viskozita na druhé straně indikuje nízkou úroveň odporu. Kapaliny s nízkou viskozitou jsou řidší a vodnatější, to jim umožňuje snáze proudit než jejich protějšky s vysokou viskozitou.

 

Jak viskozita ovlivňuje motorový olej

Motorový olej vyžaduje správnou viskozitu. Pokud je viskozita příliš nízká, motorový olej se může ukázat jako neúčinný při snižování tření. Vodnatý a řídký motorový olej nedokáže ochránit pohyblivé části před poškozením způsobeným třením.

Hustý motorový olej podobný kalu bude mít problém prorazit si cestu olejovými kanály v motoru. V důsledku toho budou olejem pokryty pouze některé části motoru. Části motoru, ke kterým se motorový olej nedostal, pak mohou utrpět poškození způsobené třením.

Motorový olej je nejlepší měnit maximálně každých 15tis km, ale některá vozidla jako třeba značka Subaru u některých svých motorů doporučuje výměnu každých 5tis km

 

Čtení viskozity motorového oleje

Tento klasifikační systém obsahuje dvě čísla, z nichž každé označuje viskozitu oleje.

První číslo udává schopnost motorového oleje téci při nízkých teplotách. Druhé číslo udává schopnost motorového oleje téci při vysokých teplotách.

viskozitni-klasifikace

Některé z nejběžnějších druhů motorových olejů jsou 5W-30 a 10W-30, mají podobnou viskozitu při vysokých teplotách. Rozdíl spočívá v jejich viskozitě při nízkých teplotách. 5W-30 má vyšší viskozitní třídu při nízkých teplotách, což znamená, že je zpočátku hustší.

Viskozita motorového oleje se bude měnit v závislosti na jeho teplotě. Při průchodu motorem se motorový olej zahřívá, toto teplo způsobí, že je tenčí a vodnatější, což má za následek nižší viskozitu.

Jaké jsou výhody nákupu u nás?

Máme široký sortiment a jedny z nejlepších cen

Máme více než 25.000 produktů které se snažíme pravidelně rozšiřovat a měnit podle zájmu Vás zákazníků. Snažíme se nabídnout všechny možné druhy nářadí pro autoservis tak dílnu pro domácí kutily. Pokud by se stalo že budete hledat nářadí nebo nějaký druh přípravku pro vaše vozidlo, který nemáme v nabídce jsme schopni přímo kontaktovat naše dovozce případně i rovnou výrobce a zboží Vám dodat!

Všechny ceny se snažíme držet na rozumné hladině, s tím že naše zboží bereme od certifikovaných dodavatelů nebo rovnou výrobců, takže u nás kupujete originální zboží od konkrétního výrobce a nikoliv padělky, jako se to děje u obchodů které mají podezřele levné prémiové značky nářadí. Značky, které u nás v obchodě naleznete sami postupně testujeme, případně dostáváme zpětnou vazbu od našich zákazníků.

Tím, že nabízíme námi prověřované zboží, jsme schopni nabídnout i co nejkladnější řešení reklamací, snažíme se je řešit výměnou kus za kus nebo celý výrobek odeslat rovnou výrobci aby vše prověřil přímo v originálním servise té dané značky. Snažíme se Vám ušetřit práci i peníze a proto v případě dražšího zboží jsme schopni na své náklady zajistit přepravní službou odvoz reklamovaného zboží přímo k nám.

Pokud by se stalo, že zboží které jste u nás našli má jiny obchod levnější, neváhejte nás kontaktovat a pokusíme se najít řešení jak Vám vyhovět aby jste byli spokojeni.

 

Zde rozdíl mezi originálem a padělkem

Jak vybrat Gola sadu?

  172851_3998242739

Gola sady musíme vybírat podle toho, na co jej převážně budeme používat. Jestli s „golou“ budete pracovat v domácnosti, modelářství nebo si vypomůžete při údržbě svého cyklistického kola – pak volte 1/4“. Gola sada pro váš automobil bude nejlepší v rozměru ½“. Jestli budete kombinovat použití, pak vybírejte kombinovanou sadu (1/4“ + ½“ v jednom kufru) a nebo sadu 3/8“, k níž si dokoupíte „okrajové“ rozměry ¼“, ½“ a nebo redukci. Při výběru nezapomeňte na to zda budete potřebovat nástrčné nebo zástrčné klíče.

Tajemství úspěšné práce s gola sadou kdekoliv je v kvalitě materiálu ze kterého je vyrobena. Chromvanadiová ocel (CrV) je dnes standardem. Kvalitnější bývá chrom-molybdenová ocel (CrMoV) nebo ocel značená S2. Čím lepší materiál, tím jsou hlavice tvrdší, pevnější a odolnější proti korozi a opotřebení, zvyšuje se také schopnost přenášet větší krouticí moment při práci.

 

gjCBIC

 

Máme novou gola sadu před sebou a teď pár slov o tom jak šetřit správným způsobem. Každá velikost ráčny je konstruovaná pro normovaně přesně stanovený přenos síly (neboli utahovací či krouticí moment), který odpovídá rozměrům šroubu. Když použijete příliš velkou hlavici (např. 1/2“) na slabou ráčnu (1/4“), ta se „strhne“ a zničí. V opačném případě – při malé hlavici a silné ráčně – zase poškodíte hlavici. Proto opatrně při volbě ráčny a hlavice!

Šroub můžete utrhnout i v případě, že při práci vyvinete příliš velkou sílu a šroub nevydrží vyšší krouticí moment. Je vhodné při zarezlých šroubech používat olej který uvolní rez a pomůže lépe povolit šroub. Při utrhnutí hlavy šroubu nezbyde než použít vytahováky zalomených šroubů.

Pokud potřebujete zjistit přesnou hodnotu krouticího momentu, na kterou máte šrouby gola sadou utáhnout (např. na kolech auta), vezměte do ruky momentový klíč na kterém nastavíte předepsaný utahovací moment, který předepisuje výrobce automobilu obecně je to hodnota 90Nm až 120Nm.

 

Z čeho nejlépe vybírat?

 

¼“ gola sada - „malá gola sada“.

Tento typ sady se hodí především pro jemnější práci s drobnějšími šrouby. Doma ji využijete poměrně často, např. při opravách jízdního kola, motocyklu, často i při montáži nábytku nebo drobné práci v dílně. Používá se na šrouby se závitem až cca M10.

 

½“ gola sada – „velká gola“

Zřejmě nejpoužívanější gola sada u nás. Je poměrně značně univerzální. Ideální pomocník do garáže i pro domácí práce a údržbu. Vhodná je pro šrouby se závitem až M22. Oblíbené jsou i sady, které obsahují dvě ráčny – velkou i malou.

 

3/8“ gola sada

je tradičně standardní velikostí v mnoha zemích světa, zejména ve Velké Británii. V její prospěch svědčí slušná univerzálnost. Hlavice mají obvykle velikost 6-24 mm a jsou vhodné pro různé druhy prací a velikosti spojů, od poměrně jemných až po hrubější.

 

¾“ gola sada

Sada s velkým čtyřhranem a hlavicemi od cca 18 až do 50 mm. Určena je pro značně velké závity (např. nákladní auta). V domácím prostředí tuto velikost prakticky nevyužijete, jde tedy spíše o gola sady s profesionálním určením.

 

1“ gola sada

Největší gola sada. Hlavice mají 41 až 80 mm. Tyto gola sady jsou určeny prakticky pro průmyslové použití.

 

Ráčna

Ráčna a její kvalita je vždy velice zásadním faktorem. Samozřejmostí by mělo být přepínání směru záběru, např. páčkou. Kromě toho hraje roli i počet zubů ráčny. Tento faktor má vliv na její pracovní vlastnosti.

 

Bity

Jde o zástrčné šroubovací nástavce. K upevnění na ráčnu je třeba adaptér. Ten je vetšinou součástí gola sady.

 

Hlavice

Hlavice gola sady jsou často nástrčné ale i zástrčné (imbus, torx apod.) s 12 nebo 6 hranami. Pro povolovaní šroubů nebo matic na kolech vozidla se doporučuje používat hlavice které mají na vnější straně plast který chrání disk před případným vysmeknutím hlavice ze šroubu, matice a poškozením disku. Tyto hlavice se používají i pro rázové utahováky.

 

Počet dílů

Platí nutně, že čím více, tím lépe? Za větší počet kusů v gola sadě (i 200 a více) si pochopitelně připlatíte. Měli byste se zaměřit na to, aby sada obsahovala především takové nástavce, které opravdu využijete.

 

V našem e-shopu nabízíme gola sady pro hobby použití až pro profesionální sady. Můžete si samozřejmě kdekoli koupit gola sadu neznámé značky za pár korun, ale problémem těchto „levných a výhodných“ koupí je právě kolísání výrobní kvality. U vratidla se ulomí čtyřhran, praskne hlavice a Vy nebudete moci dát auto dohromady abyste odvezl rodinu domů, až nastane nějaký problém. Velice často levné gola sady nemají anatomicky tvarované rukojeti ráčny a proto nebudou pasovat do kufříku dražších sad, pro které se případně rozhodnete investovat kvůli vzniklým problémům s levnou sadou.

Co jsou to cookies?

internet-cookies

Co jsou to cookies?

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Jako cookie (anglicky koláček, oplatka, sušenka) se v protokolu HTTP označuje malé množství dat, která servery pošlou prohlížeči. Ten je uloží na počítači uživatele. Při každé další návštěvě stránek pak prohlížeč tato data posílá zpět serveru.

 

Jak fungují cookies?

Cookies běžně slouží k rozlišování jednotlivých uživatelů, ukládá se do nich obsah „nákupního košíku“ v elektronických obchodech, uživatelské předvolby apod. Technicky jde o sérii kódů, podle kterých prohlížeč shromažďuje a následně odesílá informace o našem chování zpět na příslušný server. Cookies obsahují informaci o tom, jak dlouho je má prohlížeč uchovávat (od jednorázových až po několikaleté).  Cookies nejsou přímo vázány na naše jméno ani e-mailovou adresu, často ale obsahují naše přihlašovací údaje do systému. Jsou společné pro jednu instalaci prohlížeče. Cookies nejsou nijak zabezpečeny a to včetně shromážděných údajů.

 

Jaké soubory cookie používáme:

Soubory cookie používané na našich stránkách lze z hlediska jejich trvanlivosti rozdělit na dva základní typy. Krátkodobé tzv. „session cookie“ které jsou pouze dočasné a zůstávají uloženy ve Vašem prohlížeči pouze do té doby, než prohlížeč zavřete, a dlouhodobě tzv. „persistent cookie“, které zůstávají uloženy ve Vašem zařízení mnohem déle nebo dokud je ručně neodstraníte (doba ponechání souborů cookie ve vašem zařízení závisí na nastavení samotné cookie a nastavení vašeho prohlížeče).

 

Z hlediska funkce, kterou jednotlivé cookie plní, lze cookie rozdělit na:

 • konverzní, které nám umožňují analyzovat výkon různých prodejních kanálů
 • trackingové (sledovací), které v kombinaci s konverzními pomáhají analyzovat výkon různých prodejních kanálů
 • remarketingové, které používáme pro personalizaci obsahu reklam a jejich správnému zacílení
 • analytické, které nám pomáhají zvýšit uživatelské pohodlí našeho webu tím, že pochopíme, jak jej uživatelé používají
 • esenciální, které jsou důležité pro základní funkčnost webu

 

Některé soubory cookie mohou shromažďovat informace, které jsou následně využity třetími stranami a které např. přímo podporují naše reklamní aktivity (tzv. „cookie třetích stran“). Například informace o produktech kupovaných návštěvníky na našich stránkách mohou být zobrazeny reklamní agenturou, abychom mohli lépe uzpůsobit zobrazení internetových reklamních bannerů na Vámi zobrazovaných webových stránkách. Podle těchto údajů Vás však nelze identifikovat.

 

Nezbytně nutné:

Tyto soubory cookies jsou nezbytné k tomu, abyste se mohli pohybovat po webových stránkách a používat speciální funkce stránek, jako je přístup k bezpečné oblasti internetových stránek. Bez těchto zásadních cookies nelze používat některé části webových stránek. Stálé cookies nejsou v této kategorii obecně používány, není-li to opravdu nutné.

 

Výkonnostní:

Tyto cookies umožňují webové stránce uložit uživatelské preference jako, například, jazykové nastavení. Zajišťují uživateli vylepšené a individuálnější užívání webové stránky. "Funkční cookies" mohou obsahovat cookies poskytující služby na uživatelovo dožádání.

 

Funkční:

Tyto soubory cookies shromažďují informace o chování uživatele. Tyto informace jsou součástí zpráv, jejichž účelem je zlepšení webových stránek. Všechna nashromážděná data jsou anonymní.

 

Cílené a reklamní cookies:

Tyto cookies se používají pro znázornění reklamy, která je relevantní pro uživatele a jeho zájmy. Tyto cookies lze také použít pro uložení a měření efektivity reklamní kampaně, se kterou se zákazník seznámil během návštěvy konkrétních webových stránek. Díky tomu lze také lépe komunikovat s potenciálními inzerenty.

 

Vymazání

Vymazat můžete cookies ve Vašem prohlížeči – zpravidla bývá umístěno v „Historii“ navštívených stránek.

 

Blokování

Prohlížeče umožňují umísťování cookies na Vás počítač zablokovat. V takovém případě bude ale funkcionalita těchto stránek omezena. Informace o nastavení ukládání souborů cookies ve Vašem prohlížeči najdete na stránkách poskytovatele konkrétního prohlížeče.

Einhell postřikovač GE-WS 18/35 Li-Solo

Aku tlakový postřikovač GE-WS 18/35 Li-Solo, nádrž 3,5 litru - Einhell Expert

 IMG_20220507_1412392

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Akumulátorové postřikovače jsou velice praktickými pomocníky při aplikaci hnojiv nebo ochranných postřiků na každé zahradě. Významně ulehčí Vaši práci, protože při použití aku tlakového postřikovače nemusíte opakovaně ručně pumpovat, abyste dosáhli správný tlak.

Objem aku tlakového postřikovače vybíráme podle velikosti plochy. Pro malé plochy zvolíme objem 1 – 3 l, střední plochy potřebují 5 – 11 l a u velkých ploch volte objem 12 – 20 l. Vždy je lepší pořídit si do aku tlakového postřikovače náhradní baterii. Dobíjení totiž může trvat několik hodin.

Napájet stroje z baterie přináší celou řadu výhod.  Elektromotor je tichý, neprodukuje žádné zapáchající a jedovaté zplodiny. V porovnání se spalovacím motorem jej nemusíte složitě startovat, provádět pravidelnou údržbu, měnit olej, vzduchové filtry. Elektromotor je spolehlivější než poměrně složitý spalovací motor.  U běžného elektrického stroje, je ale hlavní nevýhodou nutnost dlouhého přívodního kabelu. Kabel omezuje pohyb, při troše nepozornosti hrozí jeho poškození a případný úraz proudem. Všechny tyto nevýhody řeší aku tlakové postřikovače s lehkým lithiovým akumulátorem.

Kromě toho, že je aku tlakový postřikovač ekologický, je také tišší, lehčí i levnější. Můžete ho využívat i ve skleníku, protože nevylučuje škodlivé zplodiny. Některé modely vydrží pracovat až 4 hodiny. Pokud si pořídíte druhou baterii, můžete je měnit a pracovat tak během celého dne.

Aby rostliny na Vaší zahradě kvetly a prospívaly, potřebují Vaší neustálou péči.

IMG_20220507_1413312

 

Postřikovač je možné koupit u nás ZDE

 

Vlastnosti:

- automatické čerpadlo, není nutné ruční zvyšování tlaku

- průhledná nádrž se stupnicí pro snadnou kontrolu

- individuálně nastavitelná tryska z mosazi

- teleskopická tyč z nerezové oceli

- kryt baterie zajišťuje ochranu proti vniknutí vody

- stříkací tyč s uzamykatelným ovládacím tlačítkem

- velký kovový držák na nádrži pro snadné otevírání a zavírání

- polstrovaný popruh pro zpříjemnění práce

- využití: Pesticidy / hnojiva / herbicidy

 

Technické parametry:

- max. objem nádrže: 3.5 l

- objem nádrže: 3.8 l

- max. teplota kapaliny: 40 °C

- průtok: 60 l/h

- délka tlakové hadice: 140 cm

 

Logistické parametry:

- hmotnost výrobku: 2.2 kg

- hrubá hmotnost: 3.12 kg

- rozměry samostatného balení: 345 mm x 222 mm x 300 mm

 

FREDDY FR006 - Aku rázový utahovák 1/2", 220 Nm

Akumulátorový rázový utahovák a povolovák, 1/2”, s 2 Ah a nabíječkou – FREDDY FR006 Lehký a výkonný aku rázový utahovák pro použití všude tam, kde není možné využití pneumatického nářadí (venkovní prostory, kam nedosáhne vedení stlačeného vzduchu, závodní boxy apod.). Díky nízké hmotnost a ergonomicky tvarované rukojeti se s nástrojem příjemně pracuje. Chod se spouští optimálně velkým tlačítkem.

Technické parametry:

- utahovací i povolovací chod

- velikost čtyřhranu: 1/2"- maximální moment: 220 Nm- otáčky: 2400 otáček / min.

- hmotnost: 1,28 kg- akumulátor: 2 Ah (Li-Ion)

- doba nabíjení: 1 hodina

- LED světlo pro osvětlení pracovního prostoru

V balení je dodáván 1x 20V akučlánek o kapacitě 2,0 Ah včetně nabíječky. Možno dokoupit náhradní baterii (kat. číslo FR004AKU).

 

Zde jsme provedli test funkčnosti rázového utahováku Freddy FR006

 

Výměna řemene klimatizace BMW motor n62

Použití přípravku BGS 9038 v praxi na motorech BMW

IMG_20210622_104851 IMG_20210622_105005

Nejdůležitější komponent pod kapotou vašeho vozu BMW, ale často nejméně udržovanou součástkou jsou hnací řemeny, které pohánějí mechanické příslušenství vašeho motoru. Mechanické příslušenství motoru zahrnuje vodní čerpadlo, alternátor, čerpadlo posilovače řízení a kompresor klimatizace.

BMW motor N62 s 8 válci (např. BMW e60 550i) má dva hnací řemeny, kdy oba jsou poháněny pomocí řemenice na klikové hřídeli, tzv. hlavní řemen příslušenství (také známý jako „hadovitý“ řemen) a řemen klimatizace. Hlavní řemen pohání vodní čerpadlo, alternátor a čerpadlo posilovače řízení. Řemen klimatizace, jak název napovídá, pohání kompresor klimatizace.

Dva hnací řemeny vašeho 8válcového motoru N62 jsou po celou dobu své životnosti vystaveny extrémním provozním podmínkám. Extrémní teplo motoru (až 120 stupňů), tření řemenice a prudké zrychlování / zpomalování motoru si vybírají svou daň na funkčnosti řemenů a způsobují tak jejich roztahování a praskání. Netěsnosti v olejovém hospodářství, příp. jiné kapaliny motoru mohou hnací řemeny poškodit, oslabit je a způsobit jejich prokluzování na řemenicích. Poškozený hnací řemen hlavního pásu příslušenství vypne vodní čerpadlo a systém posilovače řízení, čímž se vozidlo stane nepojízdné.

Výměna hnacího řemene u modelů BMW E63 nebo E65, E60 je pro zručného domácího mechanika relativně snadná oprava. Je však důležité si uvědomit, že u všech vozů řady 6 (a nejen u těchto) vyrobených v letech 2004–2010, používalo BMW k nasazení řemene, který pohaní kompresor klimatizace, „napínací“ přípravek který je na fotografii.

4001__22388.1568842970

 

Pro čtenáře, kteří používají tento článek jako námět k výměně řemene pro klimatizaci tu máme videonávod

Mnoho zručných domácích mechaniků s motorem N62 projevilo zájem o návrat k mechanickému napínacímu systému. Tento systém se používal u starších BMW e38 nebo e39. Výměna řemene na klimatizaci u motoru M62 nebo M60 (který se montoval do e38 740 nebo e39 540) byl prakticky úkon jen na několik minut, ne déle jak 5minut a stačilo k tomu jen základní nářadí z gola sady. Tento systém napínaní hnacího řemene je zde na obrázku

BMWm62_m60

 

Pro motory N62 je vždy nutné používat přípravek BGS 9038 který lze zakoupit u nás zde

 

Pokud by byl přípravek vyprodán kvůli velkému zájmu zákazníků napište nám zde a my Vám zjistíme termín naskladnění

 IMG_20210622_104827

IMG_20210622_104936 Zde je vidět hrubé kolečko pro lepší ovladatelnost

 

Závěrečné poznámky

Vždy zkontrolujte, zda jsou hnací řemeny seřazené na řemenicích ve správném pořadí. Řemen, který je částečně mimo řemenici, může prasknout a poškodit motor. Nastartujte vozidlo a nechejte jej krátce, cca 1minutu, běžet na volnoběh, pak krátce projeďte vůz a poté proveďte ještě jednu závěrečnou kontrolu vyměněných hnacích řemenů a šroubů na řemenicích a také napínáku řemenů.

 

Galerie

Boj proti Covid 19

U vybraného zboží, které bylo určeno pro boj proti nemoci covid-19 jsme se rozhodli, že za vydělané peníze nakoupíme zboží každodenní potřeby, které bude určeno pro lidi v nouzi kteří jsou ohrožení nemocí covid-19 možná nejvíce a chybí jim dostatek prostředků jak se nemoci účinně bránit.


Toto je první várka v hodnotě asi 3.000Kč

1

2

3

4

6

7

Rozhodli jsme se vyčlenit na podporu pro boj proti nemoci covid-19 částku 10.000Kč

5

Součástí předaného zboží byly respirátory, ochranné roušky, instantní potraviny, trvanlivé jídlo, cukr, káva, teploměr, desinfekční prostředky a další drobnosti, které ovšem pro lidi v nouzi mají velký význam.

cepice

!Tyto zimní čepice máme stále skladem! Více ZDE!