Jsme 100% česká firma působící více jak 16 let na trhu, veškeré námi dodávané zboží je nové a nepoužité.

Momentový klíč 1/2" 65-350 Nm, s certifikátem - QUATROS QS58350

Kód: QS58350
Sleva 3%
Značka: QUATROS
2 328 Kč 1 923,97 Kč bez DPH
Skladem (12 ks)
Můžeme doručit do:
19.6.2024
Možnosti doručení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Momentový klíč s rozsahem 65-350 Nm, čtyřhran 1/2”, přepínání vlevo-vpravo, s kalibračním certifikátem v češtině, v plastové kazetě – QUATROS QS58350


Speciální nářadí, tzv. „momenťák“. pro utahování spojů, u kterých záleží na přesném momentu dotažení, např. z důvodu rizika stržení závitů, natažení šroubů apod. Používá se např. pro kolové matice, šrouby v hlavách motorů atd.
Nastavitelný rozsah momentového klíče je 65 až 350 Nm, je proto vhodný na běžné utahování matic kol na osobních i užitkových automobilech, použití v průmyslové výrobě, na servis těžké techniky a podobně. Vodicí čtyřhran pro hlavice (ořechy) má velikost 1/2“ (12,5 mm).
Stupnice nastavitelného momentu je na klíči vyznačena jak v metrických Newton-metrech (Nm), tak v imperiálních jednotkách ft-lbs (Foot-Pounds). S klíčem tak lze pohodlně pracovat i na amerických a britských automobilech bez potřeby přepočítávání jednotek.
Požadovaný moment se snadno nastavuje otočnou rukojetí se zámkem, který se vytáhne ze spodku rukojeti. Po dotažení šroubu na nastavenou hodnotu klíč slyšitelně cvakne a hlava se tzv. zlomí.
Ráčnový mechanismus má 72 zubů, díky čemuž je práce velmi přesná. Otáčení na čtyřhranu lze přepínat páčkou vlevo/vpravo např. pro vyšroubování (už povoleného) šroubu, nebo k nastavení klíče do pohodlné polohy před finálním utažením. Momentový klíč je na běžné pravotočivé šrouby.
Každý tzv. dynamometrický klíč je otestován a certifikován dle normy ISO 6789, protokol v češtině je součástí balení. Vyrobeno z chrom-molybdenové (Cr-Mo) oceli, ergonomicky tvarovaná rukojeť umožňuje pevné a pohodlné uchopení.
Momentový klíč je dodáván v plastovém pouzdru, které má ze spodní strany výřez pro zavěšení na stěnu.
 
Technické údaje:
• Vodicí čtyřhran: 1/2”
• Rozsah utahovacího momentu: 65-350 Nm
• Přesnost: +- 4 %
• Počet zubů ráčnového mechanismu: 72
• Celková délka klíče: 545 mm
• Balení: plastová kazeta


 

Doplňkové parametry

Kategorie: Úhlové dotahovaní
Hmotnost: 1.75 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: